KOMUNIKAT PRASOWY:
Tajlandia została doceniona za wysoki poziom zadowolenia, co ma odzwierciedlać wysoki ogólny poziom dobrobytu i jakości życia w roku 2025.
Anukool Pruksanusak, zastępca rzecznika rządu, ujawnił, że Tajlandia zajęła 7. miejsce na świecie w Global Happiness Index 2025 według IPSOS, wiodącej międzynarodowej firmy badawczej. Ranking został oparty na badaniu przeprowadzonym w okresie od 20 grudnia 2024 r. do 3 stycznia 2025 r. z udziałem 23,765 75 uczestników w wieku poniżej 30 lat z 2 krajów. Wyniki pokazują, że tylko XNUMX% tajskich respondentów stwierdziło, że „w ogóle nie jest szczęśliwych”, co wskazuje, że zdecydowana większość Tajów nadal cieszy się dobrym poziomem dobrostanu.
W Azji Tajlandia zajęła 3. miejsce wśród siedmiu przebadanych krajów, zaraz za Indiami i Indonezją. W Tajlandii 18% uczestników stwierdziło, że jest bardzo szczęśliwych, 61% raczej szczęśliwych, 19% niezadowolonych, a tylko 2% wcale niezadowolonych. Malezja zajęła podobne miejsce co Tajlandia, a Singapur, Japonia i Korea Południowa znalazły się za nimi.
Badanie zidentyfikowało trzy główne czynniki przyczyniające się do szczęścia: spędzanie czasu z rodziną i dziećmi, poczucie bycia kochanym i akceptowanym oraz posiadanie kontroli nad swoim życiem. Z kolei stres finansowy, problemy ze zdrowiem psychicznym i problemy ze zdrowiem fizycznym były głównymi powodami niższego poziomu szczęścia. Osoby starsze w wieku 70 lat i starsze były najszczęśliwszą grupą demograficzną, podczas gdy wśród respondentów z pokolenia Z mężczyźni zgłaszali wyższy poziom szczęścia niż kobiety.
Rząd nadal dąży do poprawy jakości życia wszystkich Tajów poprzez poprawę usług publicznej opieki zdrowotnej, promowanie stabilności dochodów i wzmacnianie więzi rodzinnych. Prowadzi również politykę wspierającą długoterminowy dobrobyt, szczególnie obywateli w wieku produkcyjnym i osób starszych.
Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.